Noyabrın 23-də Naxçıvan Muxtar Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının akt zalında “Seçki hüququnun təminatları və məhdudiyyətləri” mövzusunda seminar-treyninq keçirilib.
Seminarda Mərkəzi Seçki Komissiyasının əməkdaşları iştirak edib.
MSK-nın şöbə müdiri Əli Qədimov “Seçki hüququnun məhdudiyyətləri” mövzusunda çıxış edərək seçkilərdə iştirakın prinsipləri, müşahidəçilərin hüquq və vəzifələri, müşahidə aparılması prinsipləri və seçkiqabağı təşviqatın aparılması haqqında danışıb.
Sonra tədbirdə MSK-ın baş məsləhətçisi Elnur Əliyevin “Seçki hüququnun təminatları” mövzusunda çıxışı dinlənilib, seçmək və seçilmək hüququndan istifadə etmənin mexanizmi, seçki hüququnun qanunvericilik aktlarında təsbiti haqqında daha ətraflı və təcrübi biliklər əsasında məlumat verilib.

On November 23, a seminar-training on "Guarantees and limitations of the right to vote" was held in the assembly hall of the Central Election Commission of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Employees of the Central Election Commission participated in the seminar.
Ali Gadimov, head of the Central Election Commission, spoke on the topic "Limitations of the right to vote" and talked about the principles of participation in elections, the rights and duties of observers, the principles of observation and pre-election campaigning.
Then, at the event, the speech of Elnur Aliyev, chief adviser of the CEC, on the topic "Guarantees of the right to vote" was heard, the mechanism of using the right to vote and to be elected, the determination of the right to vote in legislative acts was given more detailed information based on practical knowledge.