....İyunun 22-də Naxçıvan Muxtar Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının akt zalında Mərkəzi Seçki Komissiyasının və muxtar respublikada fəaliyyət göstərən dairə seçki komissiyalarının əməkdaşları üçün “İnternetdən istifadə və təhlükəsizlik qaydaları” və “Seçki komissiyalarının fəaliyyətində kargüzarlıq işinin təşkilinə dair tövsiyələr” mövzusunda seminar keçirilib.
....İnternetdən istifadə zamanı ən çox yayılan təhlükələrlə bağlı çıxış edən Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədrinin köməkçisi Elşən Heydərli balıq ovu (fishing) hücumu, güc tətbiqi (brute-forcing) hücumu, zərərverici yoluxdurma (malware injection) və sosial mühəndislik (social engineering) hücumu haqda ətraflı məlumat vermişdir.
....Mərkəzi Seçki Komissiyasının baş məsləhətçisi Ramil Sadiqov isə dünyada ən geniş yayılmış kompüter virusu proqramlarından bəhs edərək kompüterlərin viruslara yoluxması və onların qarşısının alınması, kompüter viruslarından qorunmağın qaydaları, VPN servislərindən istifadə etməyin yaratdığı risk və təhlükələri seminar iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
....Daha sonra, Mərkəzi Seçki Komissiyasının baş məsləhətçisi Sahil Məmmədov qərarların hazırlanması və tərtib edilməsi, əmrlərin hazırlanması və tərtib edilməsi, protokolların hazırlanması və tərtib edilməsi, aktların hazırlanması və tərtib edilməsi və kargüzarlıq işinin təşkilinə dair digər tələblər barədə çıxış etmişdir.
....Sonda mövzular ətrafında müzakirələr aparılıb, iştirakçıları maraqlandıran suallara aydınlıq gətirilib.

On June 22, in the assembly hall of the Central Election Commission of the Nakhchivan Autonomous Republic, a seminar was held for the employees of the Central Election Commission and constituency election commissions operating in the autonomous republic on "Internet usage and security rules" and "Recommendations on the organization of clerical work in the activity of election commissions".
Elshan Heydarli, assistant to the chairman of the Central Election Commission, who spoke about the most common threats when using the Internet: phishing attack, brute-forcing attack, malware injection and social engineering gave detailed information about the attack.
Ramil Sadigov, the chief adviser of the Central Election Commission, talked about the most widespread computer virus programs in the world and brought to the attention of the participants of the seminar the risks and dangers caused by the use of VPN services.
Then, the chief adviser of the Central Election Commission Sahil Mammadov spoke about the preparation and drafting of decisions, preparation and drafting of orders, preparation and drafting of protocols, preparation and drafting of acts and other requirements for the organization of clerical work.
At the end, discussions were held on the topics, and the questions that interested the participants were clarified.