2025-ci il oktyabrın 23-də Naxçıvan Muxtar Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib. İclas Komissiyanın sədri Çingiz Həsənlinin sədrliyi ilə baş tutub.
İclasda əvvəlcə 16 noyabr 2024-cü il tarixli iclasın protokolu təsdiq edilib. Daha sonra “Naxçıvan Muxtar Respublikasının Ali Məclisinə seçkilər haqqında” Naxçıvan Muxtar Respublikasının Qanununa edilmiş müvafiq dəyişikliklər nəzərə alınmaqla Naxçıvan Muxtar Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyası Aparatının strukturu və ştat vahidləri təsdiq edilib.

....On October 23, 2025, the Central Election Commission of the Nakhchivan Autonomous Republic held a session. The meeting was presided over by the Chairman of the Commission, Mr. Chingiz Hasanli.
....At the commencement of the meeting, the minutes of the session dated November 16, 2024, were formally approved. Subsequently, in accordance with the relevant amendments made to the Law of the Nakhchivan Autonomous Republic "On Elections to the Ali Majlis (Supreme Assembly) of the Nakhchivan Autonomous Republic," the organizational structure and the staffing table of the Secretariat of the Central Election Commission of the Nakhchivan Autonomous Republic were officially ratified.