Məzahir Pənahovun sədrliyi ilə 2023-cü il aprelin 12-də Mərkəzi Seçki Komissiyasının iclası keçirilib. Əvvəlcə Komissiyanın 6 fevral 2023-cü ildə keçirilmiş iclasının protokolu təsdiq edilib.
Sonra bir sıra seçki dairələri üzrə dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər olunması məsələsinə baxılıb. Aparılan müzakirələrdən sonra 9 saylı Binəqədi ikinci, 13 saylı Xəzər-Pirallahı, 61 saylı Neftçala, 65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir və 69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairələri dairə seçki komissiyalarının tərkibində dəyişikliklər edilib.
Beynəlxalq qurum və media orqanları nümayəndələrinin iştirak etdiyi iclasda cari məsələlərə də baxılıb.

The Central Election Commission (CEC) conducted a session chaired by Mr. Mazahir Panahov on April 12, 2023. Firstly, the session minute of the Commission dated February 6, 2023 was approved.
Later, the issue on the changes in the structures of some Constituency Election Commissions was considered. After the discussions, The changes were made in the structures of some Constituency Election Commissions - Binagadi second Con.EC # 9, Khazar-Pirallahi Con.EC #13 , Neftchala Con.EC # 61, Saatli-Sabirabad-Kurdamir Con.EC # 65 andJalilabad-Masalli-Bilasuvar Con.EC # 69.
Current issues were also discussed at the meeting attended by representatives of foreign organizations and media outlets.