....Dekabrın 20-də seçkilərin hazrılanması və keçirilməsi zamanı tələb olunan sənəd formalarının işlənmə qaydası ilə bağlı Mərkəzi Seçki Komissiyasının akt zalında seminar keçirilib. Tədbirdə Mərkəzi Seçki Komissiyasının əməkdaşları iştirak edib.
....Tədbirdə Mərkəzi Seçki Komissiyasının əməkdaşları Xəlil Əliyev və Sahil Məmmədovun "Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinə seçkilər haqqında" Naxçıvan Muxtar Respublikası Qanununun tələblərinə uyğun Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinə seçkilərin hazırlanması və keçirilməsini təmin edən dairə və məntəqə seçki komissiyalarının təşkili və tərkiblərinin müəyyən edilməsi qaydaları mövzusunda çıxışları dinlənilib.
....Vurğulanıb ki, seçki qanunvericiliyinin tələblərinə görə dairə və məntəqə seçki komissiyalarının tərkibi müvafiq ərazidə ictimai birliklərin, siyasi partiyaların və yaşayış yeri üzrə seçicilərin yığıncağının göstərdikləri namizədlər arasında Mərkəzi Seçki Komissiyasının müəyyən etdiyi qaydada keçirilən püşkatma yolu ilə müəyyən edilir. Püşkatma keçirildikdən və dairə və məntəqə seçki komissiyasının tərkibi formalaşdırıldıqdan sonra seçki komissiyaları özlərinin ilk iclaslarını keçirərək komissiyanın sədrini və katibini müəyyən edir və bu barədə müvafiq protokol tərtib olunur. Dairə seçki komissiyanın tərkibinin formalaşdırılması ilə bağlı püşkatma komissiyanın protokolu, “dairə seçki komissiyası üzvlüyünə namizədlər” kitabı, müvafiq dairə seçki komissiyası üzvlüyünə namizəd göstərilməsi barədə siyasi partiyaların, ictimai birliklərin yerli təşkilatlarının və seçicilərin yaşayış yeri üzrə yığıncaqlarının protokolları Mərkəzi Seçki komissiyasına amma məntəqə seçki komissiyasının tərkibinin formalaşdırılması ilə bağlı seçki sənədləri isə dairə seçki komissiyalarına təhvil verilir.

....On December 20, a seminar was held in the assembly hall of the Central Election Commission on the procedure for processing the document forms required during the preparation and holding of the elections. Employees of the Central Election Commission participated in the event.
....At the event, employees of the Central Election Commission, Khalil Aliyev and Sahil Mammadov, organized and determined the composition of district and precinct election commissions that ensure the preparation and conduct of elections to the Supreme Assembly of the Nakhchivan Autonomous Republic in accordance with the requirements of the Law of the Nakhchivan Autonomous Republic "On Elections to the Supreme Assembly of the Nakhchivan Autonomous Republic" speeches on the rules were heard.
....It was emphasized that according to the requirements of the election legislation, the composition of the district and precinct election commissions is determined by drawing lots among the candidates nominated by public associations, political parties and the meeting of voters based on the place of residence in the relevant area in the manner determined by the Central Election Commission. After the lottery is held and the composition of the district and precinct election commissions is formed, the election commissions hold their first meetings and determine the chairman and secretary of the commission, and a corresponding protocol is drawn up. The protocol of the lottery commission regarding the formation of the composition of the district election commission, the book "candidates for the membership of the district election commission", the protocols of the meetings of political parties, local organizations of public associations and voters' places of residence on the nomination of candidates for the membership of the relevant district election commission to the Central Election Commission, but the composition of the precinct election commission election documents related to the formation are handed over to district election commissions.