....Dekabrın 30-da  Naxçıvan Muxtar Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının, Azərbaycan Respublikası Hesablama Palatasının Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə İdarəsinin, “Aqrarkredit” Səhmdar Kredit Təşkilatının Naxçıvan filialı və Kəngərli rayon Əhalinin Sosial Müdafiəsi Mərkəzinin birgə iştirakı ilə 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibəti ilə  Kəngərli rayon ərazisində yerləşən “N” saylı hərbi hissənin vətən qarşısındakı müqəddəs xidməti borcunu yerinə yetirən zabit və əsgərləri ilə görüş keçirilmiş, onlara ərzaq məhsulları və gündəlik təlabat malları təqdim edilmişdir.
....Vətən Müharibəsində qazanılan qələbə və qarşıdan gələn 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibəti ilə  hərbi hissənin kollektivini  səmimi qəlbdən təbrik edən  Naxçıvan Muxtar Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Əjdər Əliyev orduya göstərilən dövlət qayğısından danışaraq bildirmişdir ki, hər bir dövlətin güvənc yeri, arxalandığı, ilk növbədə, onun güclü və qüdrətli  ordusudur. Bu səbəbdəndir ki,  Cənubi Qafqazda ən güclü ordu olan Azərbaycan ordusu hərtərəfli qayğı ilə əhatə edilib. Bu qayğının təməli isə ulu öndərimiz Heydər Əliyev tərəfindən  qoyulub.  Dahi öndərin ordu quruculuğu siyasətinin uğurla davam etdirilməsinin  nəticəsidir ki, ordumuz gündən-günə güclənir və hərbi qüvvətini artırır. Muxtar respublikamızın ərazisindəki  hərbi hissələrin timsalında bunu bütün aydınlığı ilə  görmək mümkündür. Naxçıvan Muxtar Respublikası  Ali Məclis sədrinin tez-tez hərbi hissələrdə olması, zabit və əsgərlərlə görüşməsi onlarda ruh yüksəkliyi yaradır, hərbiçilərin döyüş əzmini yüksəldir.
....Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Hesablama Palatasının Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə İdarəsinin rəisi Hafiz İsmayılbəyli və “Aqrarkredit” Səhmdar Kredit Təşkilatının Naxçıvan filialının müdiri Elçin Əliyev çıxış edərək hərbi qulluqçuları qarşıdan gələn 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibətilə təbrik etmişlər. Çıxışlarda həmçinin ordumuzun bu gün qüdrətli, lazımi müasir silah və texnika ilə tam təmin olunduğu və həmrəylik gününün xalq-ordu birliyinin əsaslarından biri olduğu vurğulanıb.
....Sonra ərzaq məhsulları və gündəlik təlabat malları hərbiçilərə təqdim olunmuşdur. Çıxış edən əsgərlər  də göstərilən diqqət və qayğıya görə hərbi hissənin şəxsi heyəti adından minnətdarlıqlarını bildiriblər.

....On December 30, with the joint participation of Central Election Commission of Nakhchivan Autonomous Republic, the Office of the Chamber of Accounts of the Republic of Azerbaijan in Nakhchivan Autonomous Republic, the Nakhchivan branch of "Agrarkredit" Joint-Stock Credit Organization and the District Center for Social Protection of Kangarli region, on the occasion of   World Azerbaijanis Solidarity Day - 31 December, a meeting was held with the officers and soldiers performing their sacred service duty to the homeland of the military unit "N", which was located in the territory of the Republic of Azerbaijan, and they were provided with food and daily necessities.
....Sincere congratulating the staff of the military unit on the occasion of the victory in the Great Patriotic War and the upcoming December 31 - the Day of Solidarity of World Azerbaijanis, the chairman of the Central Election Commission of Nakhchivan Autonomous Republic Ajdar Aliyev spoke about the state care provided to the army, saying that the source of confidence of each state is, first of all, its strong and powerful army.
....That is why the Azerbaijani army, the strongest in the South Caucasus, is surrounded by comprehensive care. The foundation of this care was laid by our national leader Heydar Aliyev. As a result of the successful continuation of the national leader's army-building policy, our army is strengthening day by day and increasing its military strength. This can be clearly seen in the example of military units in the territory of our autonomous republic. This can be clearly seen in the example of military units in the territory of our autonomous republic. Frequent visits of the Chairman of the Supreme Assembly of Nakhchivan Autonomous Republic to military units, meetings with officers and soldiers inspire them and increase the fighting spirit of the military.
....Hafiz Ismayilbeyli, head of the Office of the Chamber of Accounts of the Republic of Azerbaijan for Nakhchivan Autonomous Republic, and Elchin Aliyev, head of the Nakhchivan Branch of the Agrarkredit Joint-Stock Credit Organization, addressed the event and congratulated the servicemen on the upcoming December 31 - World Azerbaijanis Solidarity Day. It was also noted in the speeches that today our army is fully equipped with powerful, necessary modern weapons and equipment, and the Day of Solidarity is one of the foundations of the people's military unity.
....Then food and daily necessities were presented to the servicemen. The soldiers also expressed gratitude on behalf of the personnel of the military unit for the attention and care.